وایتنینگ

وایتنینگ

وایتنینگ : تیرگی و سیاه شدن ناحیه تناسلی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که خانم ها از آن شکایت داشته و برای برطرف نمودن آن به پزشکان و کلینیک های زیبایی مراجعه می نمایند.

با آغاز دوران بلوغ هورمون ها دستخوش تغییراتی می شوند که به موجب این تغییرات نه تنها موهای زائد در ناحیه تناسلی رشد می نمایند که رنگ این ناحیه شروع به تغییر کرده، رو به تیرگی رفته و سیاه می شود که امری ناخوشایند برای بیشتر خانم ها بوده و موجب ایجاد مشکل در رابطه زناشویی خواهد شد.

وایتنینگدلایل تیره شدن ناحیه تناسلی زنان

عوامل بسیاری در تیرگی ناحیه واژن موثر هستند که از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از ژیلت و تیغ: استفاده از تیغ و ژیلت به طور مداوم برای اصلاح موهای زائد نه تنها رنگ ناحیه تناسلی را تیره می کند که به پوست این ناحیه نیز آسیب جدی وارد می کند.
 • استفاده از لباس زیر نامناسب: برخی از خانم ها عادت به استفاده و پوشیدن لباس های زیر جذب و تنگ دارند که این امر اصطکاک را افزایش داده و زمینه ساز رشد میکروب در ناحیه تناسلی می شوند و با گذشت زمان رنگ این ناحیه را تیره تر خواهد کرد.

افراد باید بدانند که پوشیدن لباس های زیری که پایه جنس آن ها از نفت بوده و همچنین لباس های زیر تیره رنگ در سیاه شدن ناحیه تناسلی موثر بوده و بهتر است لباس زیرهایی از جنس نخ به تن کنند.

 • خشک کردن نادرست لباس زیر: افراد به هیچ عنوان نباید از فضای مرطوب حمام برای خشک کردن لباس های زیرشان استفاده کنند زیرا این کار موجب افزایش احتمال بروز عفونت در افراد شده و در تیرگی ناحیه تناسلی نیز نقش بسزایی دارد.

قرار دادن لباس های زیر تحت نور خورشید بهترین روش برای خشک نمودن آن ها است.

 • مسائل ارثی: مسائل ارثی و ژنتیک را می توان به عنوان یکی از مهم ترین عوامل موثر در تیرگی ناحیه تناسلی نام برد که برای جلوگیری از آن روشی وجود ندارد.
 • کارکرد نادرست تیروئید: کم کاری و پرکاری تیروئید و به طور کلی وجود هرگونه مشکل و اختلال در عمکلرد صحیح تیروئید در تیره شدن پوست تاثیر دارد.

همچنین بهتر است بدانید که تولید بیش از اندازه ملانین از دیگر عوامل موثر در تیرگی و سیاهی ناحیه تناسلی می باشد.

وایتنینگ یا رفع تیرگی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

استفاده از لیزر مونالیزا تاچ ایمن ترین، موثرترین و بهترین روش موجود به منظور رفع سیاهی و روشن کردن ناحیه تناسلی است.

در این دستگاه از تاباندن لیزر co2 به شکل پالس های بسیار کوچک به سطح و عمق واژن و به منظور تحریم مخاط و بافت واژن بهره گرفته می شود.

وایتنینگمراقبت های بعد از وایتنینگ

افراد بعد از انجام هر روش جراحی و زیبایی مستلزم رعایت یکسری نکات هستند. رعایت و انجام این نکات و دستوالعمل ها علاوه بر اینکه منجر به حاصل شدن بهترین نتایج برای افراد می شوند بلکه از بروز عوارض جدی در افراد جلوگری نموده و موجب هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت می شود. سفید کردن واژن یا همان وایتنینگ نیز از این قاعده مستثنا نبوده و افراد باید بعد از آن نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره شده است را رعایت نمایند.

مهم ترین مراقبت های بعد از وایتنینگ عبارتنداز:

 • ممکن است طی یک هفته ابتدایی بعد از روشن سازی واژن با لیزر در ناحیه تحت درمان با مقداری التهاب، درد و سوزش مواجه شوید که کاملاً طبیعی و موقتی بوده و بعد از مدتی برطرف خواهد شد. امکان دارد پزشک برای تسکین درد ناشی از این روش، کرم های موضعی را برای تان تجویز نمایند که در صورت تشدید درد و ناراحتی می توانید از آن ها استفاده نمایید.
 • از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید زیرا ممکن است دچار مشکلاتی شوید که در برخی موارد با عوارض جدی برای شما همراه باشد.
 • یکی از مواردی که افراد باید بعد از سفید کردن واژن شان به آن توجه ویژه نمایند، مصرف سروقت و کامل آنتی بیوتیک هایی است که پزشک به منظور پیشگیری از ایجاد عفونت برای آن ها تجویز کرده است.
 • پس از روشن کردن واژن با لیزر از یک دستمال نرم و تمیز به منظور خشک کردن ناحیه تناسلی خود بهره بگیرید.
 • از لباس هایی که تنگ و جذب بدن بوده و جنس شان از پلاستیک است استفاده نکنید.
 • از انجام ورزش های طاقت فرسا و فعالیت های سنگین به مدت 10 روز بعد از وایتنینگ خودداری نمایید.
 • توصیه پزشکان متخصص مرکز درمانی و زیبایی زنان اهواز به بیماران این است که از برقراری رابطه جنسی به مدت 2 روز بعد از انجام این روش اجتناب کنند.

پاسخ

تماس با ما