واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی

از جمله شایع ترین جراحی های زیبایی ناحیه واژن در میان خانم ها ، واژینوپلاستی می باشد که طی سالیان اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و خانم های زیادی برای انجام آن به مطب پزشکان متخصص زنان مراجعه می کند.

با واژینوپلاستی می توان علائم و نشانه های شل شدگی واژن را برطرف کرد. کاهش وزن شدید، افزایش سن و زایمان های طبیعی متعدد از جمله دلایل اصلی شل شدن واژن هستند.

زمانی که واژن شل می شود عضلات دیواره آن قدرت و کنترل خود را از دست می دهند که این امر منجر به افزایش قطر داخلی واژن می شود. در اثر شل بودن واژن مشکلات بسیاری برای خانم ها ایجاد می شود که از این میان می توان به بی اختیاری ادرار و کاهش لذت جنسی اشاره کرد.

 

واژینوپلاستی

 

عمل تنگ کردن واژن چگونه انجام می شود؟

طی این عمل زیبایی که حدوداً 1 تا 2 ساعت به طول می انجامد هرگونه پوست اضافی و شل از روی واژن برداشته شده یا عضلات آن به هم نزدیک می شود. در صورت نیاز این جراحی ترکیبی از دو روش فوق بوده و طی آن هم قسمت های اضافی و شل برداشته شده و هم عضلات آن به هم نزدیک می شوند.

واژينوپلاستي هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی قابل انجام بوده و این پزشک است که با توجه به شرایط بیمار و صلاحدید خود یکی از این دو روش را انتخاب می نماید. سپس برش ها را یا به وسیله لیزر یا توسط چاقوی جراحی بر روی موضع مورد نظر ایجاد می نماید. پزشکان متخصص مرکز درمانی و زیبایی زنان اهواز تمام تلاش خود را می کنند تا ناحیه زخم غیر قابل دیدن بوده و دور از چشم باشد.

تفاوت واژینوپلاستی با لیزر و جراحی

اولین تفاوت این دو روش در هزینه آن ها می باشد؛ هزینه واژينوپلاستي با لیزر کمتر از جراحی است. همچنین برش هایی که توسط لیزر ایجاد شده اند سریع تر از جراحی بهبود می یابند.

از تفاوت های ذکر شده که بگذریم باید بگوییم که احساس نهایی و ظاهر واژن بعد از هر دو روش یکسان بوده، واژن بازسازی و تنگ می شود و در نتیجه فرد از رابطه جنسی خود لذت بیشتری می برد.

آیا عمل واژینوپلاسـتی خطرناک است؟

ریسک های واژینوپلاستي هم همچون روش های جراحی دیگر و حتی بسیار کمتر از آن ها بوده و در بدترین حالت شامل مواردی همچون خونریزی، عفونت و ایجاد لخته های خونی است که آن هم با رعایت برخی مراقبت ها به راحتی قابل درمان است.​

پاسخ

تماس با ما