درمان عفونت واژن

درمان عفونت واژن

درمان عفونت واژن : محیط واژن به شکل طبیعی یک فلور طبیعی با میزان اسیدیته نرمال دارد که اگر میزان آن به هم بخورد، رشد میکروارگانیسم های واژن افزایش یافته، موجب بروز ترشحات و عفونت های واژینال می شود که با تشخیص عوامل موثر در بروز آن ها و همچنین نوع آن ها می توان عفونت موجود را درمان نمود.

بروز تغییر در تعادل طبیعی باکتری های واژن عامل اصلی بروز عفونت در این ناحیه می باشد؛ در واقع عفونت زمانی به وجود می آید که تعداد باکتری های مضر نسبت به باکتری های مفید بیشتر شود.

 

درمان عفونت واژن

 

نشانه های عفونت واژن چیست؟

از جمله شایع ترین نشانه های عفونت واژن یا همان واژینیت می توان به خارش، درد، سوزش، خروج ترشحات بدبو و زرد رنگ به میزان شدید، متوسط یا خفیف اشاره کرد؛ این علائم و نشانه ها تشخیص نوع عفونت را بسیار آسان می کنند.

نحوه درمـان عفونت واژن

برای درمان عفونت موجود در واژن پزشک ابتدا اقدام به بررسی فرد نموده و بعد از تشخیص مواردی همچون نوع، ماهیت و شدت عفونت بهترین روش درمانی را برای فرد در نظر می گیرد که می تواند یکی از دو روش ذیل باشد:

  • درمـان عفونت واژن با دارو

این داروها می توانند به صورت پماد، کرم و قرص بوده یا درمان در داخل واژن صورت بگیرد.

  • درمآان عفونت واژن با لیزر مونالیزا تاچ

چنانچه با دارو نتوان عفونت موجود را برطرف و درمان کرد پزشک از لیزر برای درمان این عارضه بهره می گیرد؛ استفاده از لیزرها در درمان عفونت های مکرر واژن بسیار موثر می باشند.

پزشک برای لیزر درمانی ابتدا اقدام به بی حس نمودن ناحیه مورد نظر کرده، سپس پروب لیزری را به درون واژن وارد می کند؛ لیزر با ایجاد پالس هایی در ناحیه درونی واژن منجر به افزایش سرعت گردش و جریان خون در آن ناحیه شده و در نهایت موجب تولید سلول های جدید و ترمیم بافت های درونی واژن می شود.

پاسخ

تماس با ما