درمان جای زخم سزارین

روش درمان جای زخم سزارین

درمان جای زخم سزارین : جای بسیاری از زخم ها همچون زخم سزارین بعد از ترمیم بر روی پوست باقی مانده، زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار داده و موجب خجالت آن ها می شود به همین دلیل خانم ها همواره به دنبال راهی برای از بین بردن و رفع اسکار جای بخیه و زخم سزارین بوده اند.

طول برش های سزارین معمولاً 10 سانتی متر یا کمتر بوده و میزان بهبودی آن ها به عواملی همچون موقعیت زخم و چگونگی زایمان سزارین بستگی دارد.

با وجود اینکه جراحان همواره به دنبال کاهش طول و عمق اسکار سزارین بوده اند اما در نهایت جای زخم ناشی از زایمان سزارین برای خانم ها ناراحت کننده بوده است. در برخی موارد به دلیل تولید نامنظم و بیش از اندازه کلاژن و بافت فیبری در اطراف ناحیه زخم، برآمدگی هایی ایجاد می شود که موجب برجسته شدن ظاهر زخم شده و در آن ناحیه به اصطلاح گوشت اضافی ایجاد می شود.

 

درمان جای زخم سزارین

 

انواع زخم ها

در بیشتر موارد زخم ها به خوبی و درستی بهبود می یابند اما گاهی اوقات و در برخی افراد، به خصوص افرادی با پوست تیره و کمتر از 30 سال روند بهبودی بسیار طولانی شده و با مشکلاتی که در ذیل آورده ایم همراه می شود:

  • زخم هیپروتروفی : این نوع زخم به طور معمول از زخم های معمولی برجسته تر، سفت تر و زخیم تر بوده و درون خطوط برش های جراحی ایجاد می شوند.
  • گوشت اضافه یا کلوئید : کلوئید در صورتی بروز می کند که بافت های اسکار و جای بخیه از مرز زخم فراتر رفته و گسترش یابند. در چنین شرایطی توده های بافت در اطراف برش جراحی به وجود می آیند.

درمان جای زخم سزارین با لیزر

زخم هایی که در اثر سزارین یا پس از جراحی های متعدد ایجاد شده اند با دستگاه مونالیزا تاچ تقریباً محو و ناپدید می شوند. این روش به دلیل نتایج درخشان و مزایای بیشماری که دارد بسیار محبوب بوده و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

پاسخ

تماس با ما