درمان ترک های بارداری

نحوه درمان ترک های بارداری

درمان ترک های بارداری : در دوران بارداری که به آن دوران حاملگی نیز گفته می شود خانم ها با تغییر شکل پوستی ناخوشایندی مواجه می شوند که این تغییر از هر 10 خانم باردار در 9 مادر بروز کرده و موجب ناراحتی آن ها می شود. با وجود اینکه این ترک ها به مرور زمان و با لاغری شکم به مرور کمرنگ تر و حتی در برخی موارد محو شده و به طور کامل از بین می روند اما احتمال ماندگاری آن ها نیز برای همیشه وجود داشته و این موضوع موجب هراس و ناراحتی خانم ها می شود.

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی روش های بسیاری برای درمان هرچه سریع تر ترک های پوستی وجود دارد که استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ یکی از موثرترین آن ها می باشد.

 

درمان ترک های بارداری

 

محل ایجاد شدن ترک های بارداری

باید بگوییم با اینکه شدت و میزان این ترک ها در شکم از دیگر بخش های بدن بیشتر می باشد ولی قسمت های دیگر نیز درگیر این ترک ها می شوند. سینه، ران، باسن و کشاله ران نیز مناطقی هستند که احتمال بروز ترک های پوستی در آن ها زیاد است.

همچنین برخی خانم ها در ساق پای خود، بازو و پشت بدن شان نیز با این ترک ها مواجه می شوند.

علت ایجاد ترک های حاملگی چیست ؟

کشیده شدن سریع پوست دلیل اصلی ایجاد ترک های پوستی بوده و به همین دلیل هم هست که این ترک ها در بدن آقایان و افرادی که کاهش یا افزایش شدید وزن داشته اند نیز مشاهده می شود.

کشیده شدن در لایه میانی پوست که درم نام داشته و متشکل از فیبرها و الیاف محکم که به یکدیگر متصل هستند اتفاق می افتاد که همین الیاف کشیده شدن پوست در حین رشد را امکان پذیر می سازد. اما در صورتی که بدن ظرف مدت زمان کوتاه و بسیار سریع ( همچون دوران بارداری) رشد نماید این فیبرها بسیار باریک و حتی پاره می شوند.

از طرفی هورمون های بارداری نیز موجب وخامت اوضاع شده و به کلاژن و الاستین موجود در پروتئین های لایه میانی که به پوست خاصیت ارتجاعی می دهند آسیب می رساند.​

پاسخ

تماس با ما